Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41

Bolešovčania blokovali cestu ku skládke Luštek, ktorú používa aj Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 20.08.2009 12:32

[2009-08-20] POVAZSKA.SME.SK priniesla podrobný materiál o včerajšom proteste obyvateľov Bolešova. Zvýšenie počtu nákladných áut, voziacich komunálny odpad na skládku Luštek, robí časť dediny prakticky neobývateľnou. Pritom by stačilo zmeniť dopravné značenie alebo vybudovať 500 m cesty.

Bolešovčania blokovali cestu ku skládke Luštek, ktorú používa aj Považská Bystrica - Více...

Aký by mal byť volebný kandidát ?

Aký by mal byť volebný kandidát ?

Autor: singular plural Poslední změna: Středa 19.08.2009 21:17

- TROCHU S NADSÁZKOU - Osobne si myslím, že v Považskej Bystrici sa vôbec zo strany občanov nevenuje pozornosť výchove "svojich" politikov. Nadávame síce aký je ten, alebo ten druhý, ale v konečnom dôsledku sa politici aj tak k nám správajú len tak, ako im to tolerujeme. Pre občana by podľa mňa nemal byť jediný dôvod na zvolenie to, že je to známy človek, alebo si vie povedať svoje a má ostré lakte. Jasné, že takí sa najradšej pretŕčajú... Dôležité je však to, aby išiel aj zdola signál, čo kto chce. Navrhujem preto otvoriť túto tému a diskutovať o ideálnych profiloch komunálneho politika - primátora, člena MsZ. Akého by ste chceli vy ?

Aký by mal byť volebný kandidát ? - Více...

Elektronická aukcia: Oplotenie rozšírenia cintorína Jelšové

Elektronická aukcia: Oplotenie rozšírenia cintorína Jelšové

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 19.08.2009 19:53

2. septembra 2009 o 10.15 prebehne v elektronickej aukčnej sieni aukcie.povazska-bystrica.sk verejná dražba dodávateľa oplotenia pletivom - dl. 210 m, výrubu náletových drevín cca 500 m2 a demontáže starého oplotenia v dĺžke 150 metrov.

Elektronická aukcia: Oplotenie rozšírenia cintorína Jelšové - Více...

Za celý rok bola na špeciálnu e-mailovú schránku nahlásená len jedna nelegálna skládka.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 19.08.2009 19:22

Pred rokom založilo Mesto Považská Bystrica zvláštnu e-mailovú schránku tko@povazska-bystrica.sk, na ktorú môžu občania nahlasovať nelegálne skládky, prípadne posielať fotografie skládok. Podľa dnešnej správy agentúry SITA túto možnosť za celý rok využil len jeden občan.

Za celý rok bola na špeciálnu e-mailovú schránku nahlásená len jedna nelegálna skládka. - Více...

Načo je dobré zverejňovanie faktúr: porovnanie služieb MTS a Megawaste

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 20.03.2010 23:30

[2009-08-19] Televízia ITV porovnala faktúry spred roku 2008, kedy technické služby zabezpečovala firma MTS, a faktúry súčasné, ktoré mesto platí za podobné služby firme MEGAWASTE. V relácii hovorí majiteľ firmy MTS Štefan Chudovský a Ing. Peter Adam, vedúci útvaru správy a údržby majetku Mesta Považská Bystrica.

Načo je dobré zverejňovanie faktúr: porovnanie služieb MTS a Megawaste - Více...

POVAZSKA.SME.SK | V Považskej Bystrici je opäť platené parkovanie

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 19.08.2009 09:57

[2009-08-18] Zákon neumožňuje obciam vyberať iné dane a poplatky, než sú uvedené v zákone. Poplatok za parkovanie na verejných priestranstvách medzi týmito poplatkami nie je. A tak mesto Považská Bystrica previedlo výber parkovného na Mestské športové kluby a kontrolu platenia na mestskú políciu. Podrobnosti prináša článok agentúry TASR.

POVAZSKA.SME.SK | V Považskej Bystrici je opäť platené parkovanie - Více...

Odpad alebo O čom to je....

Autor: Forest Poslední změna: Středa 19.08.2009 00:19

Komunálny odpad, veľkorozmerové kontajnery, neodvážanie smetí tak ako kedysi, drzosť obsluhy firmy zabezpečujúcej vývoz komunálneho odpadu, obrovský nárast nákladov za tretinové služby, stanovište nákladných automobilov tejto spoločnosti pred starým veľkoskladom jednoty za železničnou stanicou.... toto všetko sú dôvody, prečo som sa rozhodol napísať tento článok. Podotýkam, že čerpám zo skúseností z rôznych mestských častí, kde sa samotní ľudia – teda koniec koncov zákazníci sťažujú na dané služby, akurát nevedia, kde sa so svojimi sťažnosťami obrátiť, aby sa o nich vedelo a hovorilo. Plus aj samotná reportáž na ITV, kde vystupuje a hodnotí situáciu majiteľ MTS – pán Chudovský, a ako konfrontácia inžinier Adam - obhajujúci firmu Megawaste.

Odpad alebo O čom to je.... - Více...

Elektronická aukcia: Dažďová kanalizácia Jelšové

Elektronická aukcia: Dažďová kanalizácia Jelšové

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 18.08.2009 00:23

21. septembra 2009 o 8:30 prebehne v elektronickej aukčnej sieni aukcie.povazska-bystrica.sk verejná dražba dodávateľa dvoch priečnych dažďových zdrží, dažďovej kanalizácie a 2 usadzovacích šácht.

Elektronická aukcia: Dažďová kanalizácia Jelšové - Více...

POVAZSKA.SME.SK | Prístup k škole po výstavbe križovatky bude obmedzený

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 18.08.2009 00:10

Článok Bernadetty Pitoňákovej na portáli POVAZSKA.SME.SK skúma, ako to bude s prístupom k základnej škole na Rozkvete po dokončení kruhovej križovatky pri benzínovej pumpe Agip. Pred časom sa problému venovali dva blogy autora "singulár plurál", linky nájdete pod článkom v časti Súvislosti.

POVAZSKA.SME.SK | Prístup k škole po výstavbe križovatky bude obmedzený - Více...

Kalvária v Považskej Bystrici: blog Miroslava Lisinoviča

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 17.08.2009 23:48

Študent Miroslav Lisinovič na svojom blogu ku dnešnému dňu fotograficky zmapoval už 64 slovenských kalvárií. V novembri 2008 navštívil aj považskobystrickú kalváriu, či presnejšie, to čo z nej zostalo.

Kalvária v Považskej Bystrici: blog Miroslava Lisinoviča - Více...

Analýza periodika „Považskobystrické novinky, týždenník pre mesto a okolie“.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 16.12.2009 19:44

Analýza Považskobystrických noviniek, vypracovaná občianskym združením OŽIVENÍ podľa metodiky projektu Radniční listy bez cenzury. Úplné znenie.

Analýza periodika „Považskobystrické novinky, týždenník pre mesto a okolie“. - Více...

Zástupcovia mesta na prehliadke diaľnice s Ficom chýbali - alebo Kto bude kandidátom SMERu na miesto primátora?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 13.08.2009 14:19

[2009-08-12] POVAZSKA.SME.SK uverejnila podrobný report z kontrolného dňa predsedu vlády na diaľnici, ktorá sa stavia ponad Považskú Bystricu. Správa má aj ten zaujímavý rozmer, že z prítomnosti pozvaných miestnych funkcionárov môžeme odhadovať podporu, ktorú majú vo vedení najsilnejšej politickej strany. Na prehliadku nebol pozvaný ani súčasný primátor mesta Adame, ani viceprimátor Haviar. Ich členstvo v SMERe bolo pozastavené, kvôli trestnému stíhaniu za falšovanie uznesenia. Naopak, prehliadky v prítomnosti predsedu Fica sa zúčastnil súčasný predseda okresnej organizácie SMER Karol Janas, prednosta obvodného úradu Považská Bystrica.

Zástupcovia mesta na prehliadke diaľnice s Ficom chýbali - alebo Kto bude kandidátom SMERu na miesto primátora? - Více...

Od päťky definitívne cez Rozkvet

Od päťky definitívne cez Rozkvet

Autor: singular plural Poslední změna: Čtvrtek 13.08.2009 00:14

Osadená značka prikázaný smer jazdy ukazujúca vpravo na výjazde od V.ZŠ jasne dokladuje, že úsilie Mesta bolo primalé na to, aby si vedelo DOMA presadiť takú organizáciu dopravy, ktorá bude pre občanov uľahčením a nie komplikáciou.

Od päťky definitívne cez Rozkvet - Více...

Elektronická aukcia: Oprava parkových lavičiek na sídlisku Stred pred OD Prima a v CMZ na pešej zóne pri objekte Tri veže

Elektronická aukcia: Oprava parkových lavičiek na sídlisku Stred pred OD Prima a v CMZ na pešej zóne pri objekte Tri veže

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 13.08.2009 14:49

[AKTUALIZOVANÉ] V elektronickej aukčnej sieni aukcie.povazska-bystrica.sk sa dnes objavila ďalšia aukcia. Konať sa bude v čudnom čase - 18. 08. 2009 04:30. O pol piatej ráno... v tom istom dokumente sa používa 24-hodinové meranie času, takže na úrade si asi povedali, že ranní ptáče dál doskáče. Alebo zas omyl.

Elektronická aukcia: Oprava parkových lavičiek na sídlisku Stred pred OD Prima a v CMZ na pešej zóne pri objekte Tri veže - Více...

Otvorený list Jaroslava Ševčíka

Autor: Jaroslav Ševčík Poslední změna: Středa 12.08.2009 13:05

[2009-08-12] Vážení priatelia, dovoľte mi úprimne poďakovať sa vám všetkým, ktorým nie je ľahostajné, akým spôsobom komunikujú, jednajú a správajú predstavitelia vedenia nášho mesta voči mne (ale nielen mne), ako reagujú na moje (ale nielen moje) príspevky na zasadnutiach msz v PB. Každý takýto prejav záujmu mne, ale myslím si že aj ďalším občanom, ktorí venujú svoj čas a energiu monitorovaniu aktivít predstaviteľov nášho mesta, msz (predovšetkým Juro Smatana, p. A. Cenklová, či p. A. Chupek), dodáva ďalšiu potrebnú energiu.

Otvorený list Jaroslava Ševčíka - Více...

POVAZSKA.SME.SK | Diaľnicu cez Považskú Bystricu dokončia podľa Fica v termíne

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 08.08.2009 20:00

[2009-08-06] Vo štvrtok sa na stavbe diaľnice konal kontrolný deň za prítomnosti predsedu vlády Róberta Fica. Podľa našich informácií novinári nemali možnosť pýtať sa na problémy, ktoré výstavba v meste prináša, a na možnosti odškodnenia obyvateľov najviac dotknutých výstavbou. Na stretnutí údajne nebol prítomný primátor mesta Miroslav Adame, takže nedošlo ani k pripomenutiu požiadaviek voči Národnej diaľničnej spoločnosti, ktoré primátor nedávno zaslal riaditeľovi Národnej diaľničnej spoločnosti. Potiaľ o tom, čo sa na kontrolnom dni nestalo. O tom, čo sa stalo, informuje nasledovná správa agentúry SITA:

POVAZSKA.SME.SK | Diaľnicu cez Považskú Bystricu dokončia podľa Fica v termíne - Více...

Mesto odpovedá na otázku, ako boli podnikatelia informovaní o možnosti zúčastniť sa elektronickej aukcie na nákup kancelárskeho papiera

Mesto odpovedá na otázku, ako boli podnikatelia informovaní o možnosti zúčastniť sa elektronickej aukcie na nákup kancelárskeho papiera

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 09.08.2009 12:22

[2009-08-07] Citát z odpovede mestského úpradu: "Zákon tiež nestanovuje spôsob zverejňovania pri zadávaní zákaziek s nízkou hodnotou, čo v praxi znamená, že verejný obstarávateľ vôbec nemusí zverejniť výzvu na predloženie ponuky. Preto použitý spôsob zverejnenia na webovej stránke mesta Považská Bystrica a výber vhodného uchádzača formou elektronickej aukcie považujeme za dostatočný a nadštandardný z hľadiska transparentnosti ako aj rovnakého zaobchádzania s uchádzačmi."

Mesto odpovedá na otázku, ako boli podnikatelia informovaní o možnosti zúčastniť sa elektronickej aukcie na nákup kancelárskeho papiera - Více...

Mesto Považská Bystrica začalo zverejňovať svoje faktúry na webe. Čo ďalej?

Mesto Považská Bystrica začalo zverejňovať svoje faktúry na webe. Čo ďalej?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 27.09.2009 11:30

[2009-08-07] Ešte pred rokom bola v zverejňovaní faktúr jedinou lastovičkou Šaľa. V Považskej Bystrici bola tým kamienkom, ktorý spustil lavínu, žiadosť občana Ševčíka o zverejnenie faktúr. Témy sa chytili lokálne médiá, a nejaký podiel má aj naša webová stránka. Pozitívnym dôsledkom mediálnej kauzy s poslaneckými zákazkami je zavedenie elektronických aukcií na meste a priebežné zverejňovanie faktúr. Považujeme to za úspech. Aké sú však ďalšie ciele občianskeho portála PB.OTVORENE.SK?

Mesto Považská Bystrica začalo zverejňovať svoje faktúry na webe. Čo ďalej? - Více...

Žiadame zverejniť zmluvy s firmou EKOS PLUS s. r. o.

Žiadame zverejniť zmluvy s firmou EKOS PLUS s. r. o.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 07.08.2009 10:33

[2009-08-07] Kópie všetkých zmlúv (dohôd) uzavretých medzi Mestom Považská Bystrica a firmou EKOS PLUS s. r. o. včítane ich prípadných dodatkov v období medzi 1. 1. 2009 a dňom podania tejto žiadosti, teda 7. 8. 2009. /.../ Súčasne Vám odporúčame zvážiť možnosť automatického zverejňovania všetkých zmlúv, ktoré mesto uzatvorilo, na oficiálnej webovej stránke mesta.

Žiadame zverejniť zmluvy s firmou EKOS PLUS s. r. o. - Více...

Dočasný zberný dvor v lokalite Záblč – Vŕbie

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 06.08.2009 09:51

Po nedávnom uzavretí skládky tuhého komunálneho odpadu vo Sverepci dočasne mesto vozí odpady na skládku Luštek pri Dubnici nad Váhom a zriadilo dočasný zberný dvor v lokalite Záblč - Vŕbie, ktorý slúži najmä na odovzdávanie skompostovateľného, biologicky rozložiteľného odpadu. Podrobnosti preberáme z dokumentu publikovaného na webovej stránke mesta:

Dočasný zberný dvor v lokalite Záblč – Vŕbie - Více...

Akce dokumentů

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359