Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41
"§ 9a" alebo Chystá sa Mesto Považská Bystrica porušiť zákon?

"§ 9a" alebo Chystá sa Mesto Považská Bystrica porušiť zákon?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 10.09.2009 00:58

[2009-09-09] V programe zajtrajšieho mestského zastupiteľstva je bod 11 - požiadavky občanov a organizácií o predaj, kúpu a ostatné. To by nebolo nič zvláštne, mestského majetku sa tu už narozpredávalo... Lenže od 1. 7. 2009 platí novela zákona č. 138/1991 o majetku obcí, ktorá v § 9a hovorí, že obec musí zverejniť zámer predať svoj majetok a jeho spôsob na svojej úradnej tabuli, na internetovej stránke obce a v regionálnej tlači. Na mestskej webovej stránke ani v Považskobystrických novinkách som žiadny oznam o predaji mestského majetku nenašiel. Pritom mám zo spoľahlivého zdroja potvrdené, že poslanci dostali vo svojich materiáloch najmenej jeden návrh na predaj pomerne veľkej nehnuteľnosti, patriacej mestu.

"§ 9a" alebo Chystá sa Mesto Považská Bystrica porušiť zákon? - Více...

Nedávno dosadený riaditeľ štátnych lesov Považská Bystrica Ing. Peter Chrust bol medzičasom odvolaný bez uvedenia dôvodu.

Nedávno dosadený riaditeľ štátnych lesov Považská Bystrica Ing. Peter Chrust bol medzičasom odvolaný bez uvedenia dôvodu.

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 09.09.2009 18:05

[2009-09-08] Nedávno sme priniesli správu u personálnych zmenách v Lesoch SR, oborový závod Považská Bystrica. Bývalý riaditeľ bol totiž odvolaný pre nekompetentnosť, a dosadený bol Ing. Peter Chrust, ktorý dovtedy pracoval ako výrobný riaditeľ v centrále Lesov SR. Medzičasom Ing. Chrusta odvolali, tentokrát bez uvedenia dôvodu. Náhle personálne zmeny pravdepodobne súvisia s "prevzatím" lesov spod kurately HZDS pod krídla strany SMER-SD. Prepúšťaní sú aj lesníci, ktorí nedávno upozornili na závažné prípady rozkrádania dreva. Viac informácií nájdete v článku Ivana Haluzu "V štátnych lesoch prenasledujú vzbúrencov", ktorý uverejnil server eTREND:

Nedávno dosadený riaditeľ štátnych lesov Považská Bystrica Ing. Peter Chrust bol medzičasom odvolaný bez uvedenia dôvodu. - Více...

Návrh zmluvy medzi Mestom Považská Bystrica a TV Považie o poskytovaní mediálnych služieb

Návrh zmluvy medzi Mestom Považská Bystrica a TV Považie o poskytovaní mediálnych služieb

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 09.09.2009 18:17

Pomocou informačného zákona som si vyžiadal od Mesta Považská Bystrica návrh zmluvy, ktorým sa bude zaoberať mestské zastupiteľstvo vo štvrtok 10. septembra 2009. Odpoveď prišla pred pol hodinou.

Návrh zmluvy medzi Mestom Považská Bystrica a TV Považie o poskytovaní mediálnych služieb - Více...

Generálny riaditeľ Lesov SR odvolal riaditeľa považskobystrického lesného závodu, vraj pre nekompetentnosť. Novým riaditeľom je Ing. Peter Chrúst

Generálny riaditeľ Lesov SR odvolal riaditeľa považskobystrického lesného závodu, vraj pre nekompetentnosť. Novým riaditeľom je Ing. Peter Chrúst

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 05.09.2009 17:16

[2009-08-27] Novodosadeným riaditeľom OZ Považská Bystrica je Ing. Peter Chrust, ktorý sa na túto funkciu vrátil z funkcie rozvojovo-technického riaditeľa v š. p. Lesy. Zmienka o formálnom dôvode odvolania starého riaditeľa sa nachádza napríklad v článku Vladimíra Turanského v Hospodárskych novinách, kde nájdete aj podrobnejší popis mocenských zmien v podniku, ktorý kontroluje približne 50% slovenských lesov.

Generálny riaditeľ Lesov SR odvolal riaditeľa považskobystrického lesného závodu, vraj pre nekompetentnosť. Novým riaditeľom je Ing. Peter Chrúst - Více...

Súd kvôli satirickej básničke na bývalého primátora Lackoviča bol odročený

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 05.09.2009 16:30

[2009-08-28] Okresný súd v Trenčíne odročil pojednávanie s novinárkou Janou Teleki, ktorú súdia za údajné ohováranie v tlači a hrubú urážku verejného činiteľa - bývalého primátora Ľuboša Lackoviča. Poškodený Ľuboš Lackovič sa totiž na pojednávanie nedostavil. Básnička sa týkala nakladania s majetkom mesta, napríklad predaja POVBYT-u. Hlavným argumentom Jany Teleki je, že paragraf „útoku na verejného činiteľa tlačou“ bol v roku 2003 pre rozpor s ľudskými právami zrušený. Podrobnosti prináša správa agentúry SITA:

Súd kvôli satirickej básničke na bývalého primátora Lackoviča bol odročený - Více...

Ako hlasovali považskobystrickí poslanci o nariadení, ktoré napadla krajská prokuratúra? Na krajskej webovej stránke sa to nedozviete. (OPRAVENÉ)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 09.09.2009 17:15

Chcel som zistiť, ako hlasovali jednotliví poslanci VÚC o spornom nariadení, ktoré vylúčilo z poskytovania sociálnych služieb občanov, ktorí žijú v trenčianskom kraji kratšie než jeden rok. Zistil som, že na webovej stránke www.tsk.sk sa to občan nedozvie.

Ako hlasovali považskobystrickí poslanci o nariadení, ktoré napadla krajská prokuratúra? Na krajskej webovej stránke sa to nedozviete. (OPRAVENÉ) - Více...

Kto má poskytovať sociálne služby ľuďom, ktorí sa prisťahovali do Trenčianskeho kraja, a kto to zaplatí?

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 05.09.2009 12:21

Poslanci trenčianskeho VÚC prijali nariadenie, že sociálne služby bude kraj poskytovať len občanom, ktorí v Trenčianskom kraji bývajú dlhšie ako rok. Odôvodnili to tým, že štát nedáva kraju dostatok financií. Krajská prokurátorka Mária Martáková proti rozhodnutiu poslancov podala protest s upozornením, že nariadenie diskriminuje občanov, ktorí žijú v našom kraji kratšie než rok. Poslanci jej protest "neprijali", pričom si od tohto kroku sľubujú rozpútanie verejnej diskusie o financovaní sociálnych služieb. Podrobnosti nájdete v článku Viery Žaludkovej na stránke POVAZSKA.SME.SK:

Kto má poskytovať sociálne služby ľuďom, ktorí sa prisťahovali do Trenčianskeho kraja, a kto to zaplatí? - Více...

Zatiaľ sú známi dvaja kandidáti na trenčianskeho župana: Magda Košútová (SMER-SD) a Pavol Sedláček (HZDS-ĽS)

Zatiaľ sú známi dvaja kandidáti na trenčianskeho župana: Magda Košútová (SMER-SD) a Pavol Sedláček (HZDS-ĽS)

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 04.09.2009 18:57

Voľby do orgánov vyšších územných celkov sa budú konať 14. novembra 2009. V médiách sa zatiaľ objavili mená dvoch kandidátov na post župana trenčianskeho vyššieho územného celku: Magda Košútová, krajská šéfka SMER-SD, a Pavol Sedláček z HZDS-ĽS, doterajší župan. Podrobnosti nájdete v článku Viery Žaludkovej na portáli POVAZSKA.SME.SK:

Zatiaľ sú známi dvaja kandidáti na trenčianskeho župana: Magda Košútová (SMER-SD) a Pavol Sedláček (HZDS-ĽS) - Více...

Do parlamentu bola predložená novela, umožňujúca samosprávam vyberať parkovné

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 03.09.2009 09:06

[2009-09-03] Novela bude pravdepodobne prijatá v decembri. Predložili ju poslanci SMER-SD Ján Richter a Peter Pelegrini na základe požiadaviek ZMOS-u a Únie miest a obcí Slovenska. Doterajšie zákony neumožňujú samosprávam vyberať poplatok za parkovanie na verejných priestranstvách. Viaceré samosprávy to rôznym spôsobom obchádzajú - napríklad Považská Bystrica previedla výber parkovného na Mestské športové kluby, ktoré spätne odvádzajú časť vybratých peňazí do mestskej kasy. Viac v článku Michala Piška v denníku SME:

Do parlamentu bola predložená novela, umožňujúca samosprávam vyberať parkovné - Více...

POVAZSKA.SME.SK - Na štadióne stále chýba zariadenie na varovanie pred únikom čpavku

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 29.08.2009 20:35

Komplikácie pri výberovom konaní, nedostatok financií - dôsledkom je, že hokejisti nemajú kde trénovať. Problém podrobne mapuje článok Bernadetty Pitoňákovej na stránke POVAZSKA.SME.SK.

POVAZSKA.SME.SK - Na štadióne stále chýba zariadenie na varovanie pred únikom čpavku - Více...

SITA: Trenčiansky samosprávny kraj otvoril nové sídlo za 14,87 milióna eur.

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 28.08.2009 22:29

[2009-08-26] Nové sídlo je na adrese K dolnej stanici 20A. Stavbu presadilo trenčianske HZDS, Krajská šéfka Smeru-SD Magda Košútová tvrdí, že sídlo je zbytočne luxusné. Podrobnosti priniesla agentúra SITA.

SITA: Trenčiansky samosprávny kraj otvoril nové sídlo za 14,87 milióna eur. - Více...

Autobus aj do Kunovca

Autobus aj do Kunovca

Autor: singular plural Poslední změna: Pátek 28.08.2009 21:13

Od 2. 9. 2009 zavádza MDS a.s. dva páry spojov v pracovné dni do MČ Kunovec. Spoje budú premávať pod hlavičkou Linky 9.

Autobus aj do Kunovca - Více...

Elektronická aukcia: nákup automobilu Škoda Oktávia Combi Ambiente

Elektronická aukcia: nákup automobilu Škoda Oktávia Combi Ambiente

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 27.08.2009 15:25

Dňa 2. 9. 2009 o 10:30 sa bude konať elektronická aukcia, v ktorej Mesto Považská Bystrica obstaráva osobný automobil pre potreby Zariadenia pre seniorov. Podrobnosti:

Elektronická aukcia: nákup automobilu Škoda Oktávia Combi Ambiente - Více...

Odvrátená strana helenských slávností: HLUK

Odvrátená strana helenských slávností: HLUK

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 25.08.2009 22:00

V diskusii pod fotkami z helenských hodových slávností - okrem pochvál a návrhov na zdokonalenie tohoto podujatia - zaznela aj trpká sťažnosť na neznesiteľný hluk, ktorý to prináša pre obyvateľov najbližších panelákov. Aké šance na nápravu majú títo občania?

Odvrátená strana helenských slávností: HLUK - Více...

Helenské slávnosti.... a to okolo

Helenské slávnosti.... a to okolo

Autor: singular plural Poslední změna: Pondělí 24.08.2009 23:38

[2009-08-24] Nechcem, aby to vyznelo, že sa mi tam nepáčilo, alebo, že to bolo nudné. Oceňujem nápad a aj snahu organizátorov, že to zase opäť vypálilo celkom dobre. No, ale keď si vezmete tretí a dnešný ročník - v čom to graduje ?

Helenské slávnosti.... a to okolo - Více...

V Púchove dostali menej daní, pozastavili odmeny primátorovi a úradníkom

V Púchove dostali menej daní, pozastavili odmeny primátorovi a úradníkom

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 24.08.2009 19:28

[2009-08-24] Finančná kríza prináša aj zníženie príjmov z podielových daní. Pozastavením odmien úradníkov má mesto ušetriť približne milión korún. Okrem toho v Púchove prerušili projekt kompostoviska, ktoré malo stáť 66 000 EUR. Nedotknutý zatiaľ zostal rezervný fond, ktorý má slúžiť na vykrytie zvýšených nákladov na uskladňovanie odpadu po uzavretí skládky Podstránie. Podrobnosti dnes priniesla stránka POVAZSKA.SME.SK.

V Púchove dostali menej daní, pozastavili odmeny primátorovi a úradníkom - Více...

Helenské hodové slávnosti (fotoreportáž)

Helenské hodové slávnosti (fotoreportáž)

Autor: Jaroslav Ševčík Poslední změna: Pondělí 24.08.2009 22:01

Helenské hodové slávnosti, okolie kaplnky Sv. Heleny, 23. augusta 2009. FOTO a komentáre: Jaroslav Ševčík.

Helenské hodové slávnosti (fotoreportáž) - Více...

Plánovaná odstávka portála PB.OTVORENE.SK

Plánovaná odstávka portála PB.OTVORENE.SK

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 23.08.2009 18:25

V nedeľu 23. augusta 2009 medzi 7:00 a 8:00 bude prebiehať migrácia našej webovej stránky na vyššiu verziu publikačného systému PLONE. Ospravedlňte prosím prípadnú krátkodobú nedostupnosť služieb tohoto portála.

Plánovaná odstávka portála PB.OTVORENE.SK - Více...

Skládka v Lušteku odmieta prijímať smeti z Považskej, ak obsahujú priveľa "zeleného odpadu"

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 22.08.2009 09:55

[2009-08-21] Firma Marius Pedersen, ktorá prevádzkuje dubnickú skládku Luštek, odmieta preberať odpad od firmy Megawaste, ak obsahuje priveľa "zeleného odpadu" (vetvy, tráva, lístie). Prevádzkovateľovi skládky to prikazuje zákon. Firma Megawaste reaguje tak, že odmieta odvážať nádoby na odpad, ktoré obsahujú priveľa zeleného odpadu. Podrobnosti priniesla stránka POVAZSKA.SME.SK.

Skládka v Lušteku odmieta prijímať smeti z Považskej, ak obsahujú priveľa "zeleného odpadu" - Více...

V Martine transparentnosť lieči krízu

V Martine transparentnosť lieči krízu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 23.08.2009 14:19

Protikorupčný balík Transparency International v Považskej Bystrici poslanci neprijali, v meste Martin sa však začína slušne vyplácať. Najviditeľnejšie sú úspory dosiahnuté elektronickými aukciami, spomínané aj v nasledovnej tlačovej správe. Samozrejme, protikorupčný balík nie sú len aukcie, ale najmä komplexná zmena pravidiel fungovania celého úradu, zastupiteľstva a mestských firiem tak, aby sa minimalizovali možnosti korupčného a klientelistického správania.

V Martine transparentnosť lieči krízu - Více...

Akce dokumentů

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359