Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41
Ako zabezpečiť efektívne vybavovanie služieb na mestskom úrade?

Ako zabezpečiť efektívne vybavovanie služieb na mestskom úrade?

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Úterý 30.09.2014 15:47

[2014-09-30] Myslím, že je prirodzené, ak občania od úradov očakávajú rýchle a efektívne vybavenie ich potrieb. Nemalo by byť praxou, aby občan musel kvôli nejakej úradnej listine stráviť na úrade pol dňa a prejsť tromi miestnosťami za zavretými dverami.

Ako zabezpečiť efektívne vybavovanie služieb na mestskom úrade? - Více...

Kto kandiduje za poslancov v komunálnych voľbách? Občianska kandidátka ZMENA ZDOLA, NOVA, SAS, OĽANO.

Kto kandiduje za poslancov v komunálnych voľbách? Občianska kandidátka ZMENA ZDOLA, NOVA, SAS, OĽANO.

Autor: Lepšia Považská Poslední změna: Sobota 01.11.2014 15:12

[2014-09-27] Vo štvrtok o 16.00 zasadla miestna volebná komisia v Považskej Bystrici, ktorá skontrolovala, či sú všetky podané kandidátne listiny v súlade so zákonom. Avšak zápisnicu s úplným zoznamom mien ešte nezverejnila. Preto budeme na PB.OTVORENE.SK postupne zverejňovať informácie od tých strán, koalícií a kandidátov, ktorí nám svoje kandidátne listiny zašlú, alebo ich iným spôsobom zverejnia. Ako prvú máme k dispozícii kandidátnu listinu ZMENA ZDOLA, NOVA, SAS, OĽANO.

Kto kandiduje za poslancov v komunálnych voľbách? Občianska kandidátka ZMENA ZDOLA, NOVA, SAS, OĽANO. - Více...

Vieme mená všetkých piatich kandidátov na primátora Považskej Bystrice

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 29.09.2014 14:59

[2014-09-22] Mestský úrad odmietol tlačovým agentúram sprístupniť mená uchádzačov o post primátora nášho mesta, zverejnil len štatistiku, že kandidátnu listinu v stanovenom termíne na úrad doručilo 5 záujemcov, pričom jeden z nich kandiduje ako nezávislý. Z viacerých zdrojov sa nám však podarilo týchto päť mien skompletizovať.

Vieme mená všetkých piatich kandidátov na primátora Považskej Bystrice - Více...

Okrem Janasa a Smatanu ohlásil kandidatúru na primátora Považskej Bystrice aj Lukáš Pavlík - VZDOR, strana práce

Okrem Janasa a Smatanu ohlásil kandidatúru na primátora Považskej Bystrice aj Lukáš Pavlík - VZDOR, strana práce

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 22.09.2014 10:50

[2014-09-22] Informáciu sme na šli na webovej stránke www.volitnestaci.sk a potvrdzuje ju aj Lukáš Pavlík na svojom facebookovom profile.

Okrem Janasa a Smatanu ohlásil kandidatúru na primátora Považskej Bystrice aj Lukáš Pavlík - VZDOR, strana práce - Více...

V Považskej Bystrici štvorkoalícia podporuje kandidatúru Juraja Smatanu

V Považskej Bystrici štvorkoalícia podporuje kandidatúru Juraja Smatanu

Autor: Lepšia Považská Poslední změna: Sobota 01.11.2014 15:14

[2014-09-21, Považská Bystrica] Zástupcovia strán Zmena zdola, NOVA, Sloboda a Solidarita a OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti navrhujú na post primátora Juraja Smatanu. Štvorkoalícia vytvorila spoločnú kandidátnu listinu do novembrových komunálnych volieb. Väčšinu miest na koaličnej kandidátke ponúkli nezávislým odborníkom a aktívnym občanom Považskej Bystrice.

V Považskej Bystrici štvorkoalícia podporuje kandidatúru Juraja Smatanu - Více...

Pozvánka na HOROMIL FEST, aj s filmom LE TOUR

Pozvánka na HOROMIL FEST, aj s filmom LE TOUR

Autor: HOROMIL Poslední změna: Sobota 13.09.2014 13:52

[2014-09-13] Pozývame vás na ďalší zaujímavý HOROMIL fest do Považskej Bystrice. 25. – 28.9. 2014 máte možnosť zažiť chvíle napätia i dobrodružstva. Aj Freeskier.sk má zastúpenie na tomto festivale v podobe filmu LE TOUR o 2000 kilometrov dlhej ceste Mariana Ligdu na handbiku do Paríža. Neváhajte a určite príďte podporiť festival HOROMIL.

Pozvánka na HOROMIL FEST, aj s filmom LE TOUR - Více...

Leták "Viac funkcií pre Karola Janasa"

Leták "Viac funkcií pre Karola Janasa"

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 28.09.2014 11:47

[2014-09-10] Keďže v mestom vydávaných Považskobystrických novinách, ale i v diskusných príspevkoch anonymných prispievateľov je leták o hromadení funkcií Karolom Janasom opakovane označovaný za "ohováračský" alebo "špinivý", považujem za potrebné sprístupniť ho aj na webe, aby si čitatelia mohli urobiť svoj vlastný názor. Všetky údaje v letáku uvedené vychádzajú z údajov, publikovaných v novinách. Žiadne pochybenie na letákoch nenašla ani štátna polícia, a to ich skúmala naozaj dôkladne. Po 9 mesiacoch bolo vyšetrovanie ukončené s výsledkom "skutok sa nestal" a zhabané letáky mi museli vrátiť. Posúďte sami, že sú stále aktuálne:

Leták "Viac funkcií pre Karola Janasa" - Více...

Púchov | Kandidát Crkoň obviňuje súčasného primátora Michalca, že mu scenzúroval bilboardy

Púchov | Kandidát Crkoň obviňuje súčasného primátora Michalca, že mu scenzúroval bilboardy

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 12.09.2014 08:56

[2014-09-05 TLAČOVÁ SPRÁVA] Do redakcie nám JUDr. Pavol Crkoň zaslal tlačovú správu, v ktorej uvádza, že mu mestský odbor výstavby zakázal výlep predvolebných bilboardov, ktoré mal vopred objednané, a primátor Michalec vykonával nátlak na bilboradovú spoločnosť Gryf. Správu zverejňujeme v plnom znení, aj so stanoviskom primátora Michalca a reklamnej agentúry M-KREO. Obmedzovanie možností kandidátov na komunikáciu s voličmi s využitím moci úradnej považujeme za vážny problém nielen v Púchove.

Púchov | Kandidát Crkoň obviňuje súčasného primátora Michalca, že mu scenzúroval bilboardy - Více...

Juraj Smatana podal podnet na prokuratúru proti postupu vyšetrovateľa Policajného zboru vo veci letákov, kritizujúcich hromadenie funkcií Karolom Janasom

Juraj Smatana podal podnet na prokuratúru proti postupu vyšetrovateľa Policajného zboru vo veci letákov, kritizujúcich hromadenie funkcií Karolom Janasom

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 02.09.2014 07:26

[2014-08-14 TLAČOVÁ SPRÁVA] Citát Juraj Smatana: "Už deväť mesiacov ležia na oddelení Policajného zboru v Považskej Bystrici letáky, ktoré som vydal pred voľbami do VÚC v novembri 2013, aby som upozornil na neprimerané hromadenie funkcií súčasným primátorom Považskej Bystrice Karolom Janasom. Roznášačov letákov "odchytávali" príslušníci mestskej polície, niektorí aj v civilnom oblečení, a odovzdávali ich štátnej polícii. Hoci som sa k autorstvu plagátov prihlásil už počas prvej výpovede, do dnešného dňa voči mne neboli urobené žiadne procesné kroky. Nečudo, veď všetky skutočnosti, uvádzané v letákoch, som mal podložené z viacerých zdrojov. Od začiatku som žiadal o vrátenie letákov, pretože znemožnenie ich roznášania považujem za obmedzenie ústavného práva na slobodné šírenie informácií. Letáky mi dodnes neboli vrátené, napriek opakovaným žiadostiam. Preto moja právna zástupkyňa podala podnet na Okresnú prokuratúru v Považskej Bystrici, aby preskúmala postup vyšetrovateľa v tejto veci."

Juraj Smatana podal podnet na prokuratúru proti postupu vyšetrovateľa Policajného zboru vo veci letákov, kritizujúcich hromadenie funkcií Karolom Janasom - Více...

Minister Počiatek ide meniť vyvlastňovanie. Od čias Vážneho je to najhoršia zmena. Zákon by vytvoril bezdomovcov, občania však môžu zákon pripomienkovať

Minister Počiatek ide meniť vyvlastňovanie. Od čias Vážneho je to najhoršia zmena. Zákon by vytvoril bezdomovcov, občania však môžu zákon pripomienkovať

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 14.08.2014 13:42

[2014-08-14] Vyvlastňovanie zažili obyvatelia Považskej Bystrice niekoľkokrát. Najznámejšími prípadmi bolo rozsiahle vyvlastňovanie kvôli asanácii starého centra mesta, a v nedávnych rokoch vyvlastňovanie kvôli budovaniu diaľnice ponad mesto. Vždy ide o vážny zásah do majetkových pomerov, niekedy až životov celých rodín. Podpisom hromadnej pripomienky k návrhu zákona o vyvlastňovaní pomôžete uchrániť možno aj svoj vlastný majetok.

Minister Počiatek ide meniť vyvlastňovanie. Od čias Vážneho je to najhoršia zmena. Zákon by vytvoril bezdomovcov, občania však môžu zákon pripomienkovať - Více...

Predseda NRSR P. Paška vyhlásil komunálne voľby na 15. novembra 2014

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.08.2014 00:02

[2014-07-07] "Vyhlasujem voľby do obecných (mestských) zastupiteľstiev a voľby starostov (primátorov) obcí, určujem deň ich konania na sobotu 15. novembra 2014," informoval predseda parlamentu.

Predseda NRSR P. Paška vyhlásil komunálne voľby na 15. novembra 2014 - Více...

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre dopravu, životné prostredie a odpadové hospodárstvo dňa 24. 06. 2014

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 08.08.2014 10:44

[2014-07-01] Informácia o stavebno-technickom prieskume Lávky cez Domanižanku na sídlisku Stred v Považskej Bystrici - Návrhy zmien dopravného značenia v meste Považská Bystrica - Prerokovanie požiadavky VMČ Šebešťanová na zmenu dopravného značenia.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre dopravu, životné prostredie a odpadové hospodárstvo dňa 24. 06. 2014 - Více...

PBn | O peniaze ide až na prvom mieste

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 24.06.2014 18:42

[2014-06-24] Považskobystrické novinky, týždenník vydávaný Mestom Považská Bystrica, dnes priniesli článok o vývoji zadlženosti Považskej Bystrice. Predpokladáme, že ide o reakciu na sériu článkov Ing. Jaroslava Semančíka a výhrady viacerých poslancov k narastajúcemu zadlženiu mesta.

PBn | O peniaze ide až na prvom mieste - Více...

Petícia proti prepusteniu učiteľa Gymnázia v Považskej Bystrici Mgr. Viliama Kollára

Autor: Tommy1099 Poslední změna: Úterý 24.06.2014 17:45

Mgr. Viliam Kollár dostal výpoveď z dôvodu redukcie počtu učiteľov považskobystrického gymnázia. Musel odísť jeden telocvikár. Pýtame sa – prečo práve ten, ktorý svoju prácu robí s láskou? Na gymnáziu zaviedol tanečný kurz, lukostreľbu, horolezectvo, netradičné športy... Mladým rozumie a dokáže nás ukočírovať správnym smerom. A to v dnešnej dobe, kedy je učiteľov - mužov v školstve minimum, pretože potrebujú uživiť svoje rodiny, a tak si hľadajú iné zamestnanie. Preto my, dole podpísaní, žiadame o zrušenie výpovede Mgr. Viliama Kollára.

Petícia proti prepusteniu učiteľa Gymnázia v Považskej Bystrici Mgr. Viliama Kollára - Více...

Obyvateľ Rozkvetu píše primátorovi: Ak sa nebude načas kosiť, nebude načas platiť poplatky.

Obyvateľ Rozkvetu píše primátorovi: Ak sa nebude načas kosiť, nebude načas platiť poplatky.

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 15.07.2014 16:16

[2014-06-21] Je to smutné, ako sa staráte o toto mesto. Asi málo navštevujete sídlisko Rozkvet, keď do dnešného dňa 20.06.2014 je nepokosené na rozdiel od iných častí mesta /Stred/. Sídlisko je zarastené trávou vysokou aj viac ako 1m. Moje deti sú alergici: doprial by som vám vidieť ich opuchnuté oči a počuť neustále kýchanie a kašľanie. Vyžadujete od nás občanov pod hrozbou exekúcie včasné plnenie platenia poplatkov za komunálny odpad, dane -čo ja osobne plním- ale mesto si svoje povinnosti asi plniť nemusí, keďže na Rozkvete je neustály neporiadok okolo kontajnerov a o tohoročnom kosení ani nehovorím.

Obyvateľ Rozkvetu píše primátorovi: Ak sa nebude načas kosiť, nebude načas platiť poplatky. - Více...

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre financovanie a správu majetku mesta 16. 06. 2014

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 20.06.2014 19:46

[2014-06-20] Záverečný účet mesta Považská Bystrica - Zámena pozemkov v Hornej Marikovej - Odkúpenie pozemku na sídlisku Hliny na dočasné parkovacie státie - odkúpenie pozemku firmou MIBICON za účelom dodatočnej legalizácie stavby - Odkúpenie pozemkov v Jelšovom - Odkúpenie 11 680 m2 za účelom výstavby obytnej zóny - Žiadosť o odkúpenie pozemku v blízkosti reštaurácie Hošták - Verejná súťaž na predaj pozemkov pod kruhovou križovatkou v smere na sídlisko SNP - Odkúpenie pozemkov pod obchodným domom BANCO - Zverenie majetku Mesta Považská Bystrica do správy PX Centra - Žiadosť firmy HANT BA o prenájom pozemku na Kukučínovej ulice na výstavbu obytných domov - Prenájom pozemku na sídlisku SNP firme INSTAL za účelom výstavby bytového domu - 24 bytov - Odporúčanie Ing. Kunovského na prehodnotenie niektorých znaleckých posudkov.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre financovanie a správu majetku mesta 16. 06. 2014 - Více...

Aj rekonštrukcia zimného štadióna bude na dlh, prezrádza teraz mestský úrad

Autor: Jaroslav Semančík Poslední změna: Středa 18.06.2014 14:17

[2014-06-18] Sotva dalo mimoriadne májové zastupiteľstvo zelenú pre úver na umelú trávu, hneď dostane na stôl návrh na ďalšie navýšenie dlhu. Mestský úrad teraz prezrádza, že do rozpočtu na tento rok vedome neuviedol plnú sumu na rekonštrukciu strojovne zimného štadióna, ale len jej zlomok. Skutočné náklady na rekonštrukciu sú štvornásobné a mestský úrad mieni predložiť zastupiteľstvu na schválenie návrh urobiť ju na splátky, teda opäť na dlh.

Aj rekonštrukcia zimného štadióna bude na dlh, prezrádza teraz mestský úrad - Více...

Do 2 týždňov sa má začať búranie kongresovej haly

Do 2 týždňov sa má začať búranie kongresovej haly

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 17.06.2014 17:14

[2014-06-17] Jedna "považskobystrická pamätihodnosť" čoskoro zmizne z povrchu zemského: Firma Kongres, ktorá vlastní objekt haly, oznámila skorý začiatok búracích prác. Podrobnosti prináša POVAZSKA.SME.SK

Do 2 týždňov sa má začať búranie kongresovej haly - Více...

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre územné plánovanie a výstavbu pri MZ Považská Bystrica dňa 10. 06. 2014

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 20.06.2014 09:50

[2014-06-16] Zmeny a doplnky územného plánu - Žiadosť spoločnosti DIAMON RESIDENCE o stanovisko k výmene pozemkov v súvislosti s rekonštrukciou budovy bývalého Diamonu - Žiadosť firmy HANT BA o prenájom pozemku za účelom výstavby obytného súboru na Kukučínovej ulici - Žiadosť Dušana Hoštáka o odpredaj 520 m2 za účelom rozšírenia spevnených plôch - Žiadosť Daniely Bušíkovej o umiestnenie predajného stánku Kvety na parkovisku pred Domom kultúry - Žiadosť firmy KBK REAL o odkúpenie 1709 m2 pozemku za účelom výstavby jednopodlažnej budovy - Žiadosť firmy HANIL E-HWA o zriadenie vecného bremena pre potreby výstavby parkoviska pre osobné autá - Sťažnosť na postavenie a prevádzku letnej terasy pri cukrárni na Ulici 1. mája na Lánoch.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre územné plánovanie a výstavbu pri MZ Považská Bystrica dňa 10. 06. 2014 - Více...

Akce dokumentů

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359