Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41
Ako som ochrnul na jednu nohu a čo má s tým spoločné SMER a politickí nominanti

Ako som ochrnul na jednu nohu a čo má s tým spoločné SMER a politickí nominanti

Autor: Roman Hanajík Poslední změna: Pátek 14.11.2014 09:28

[2014-11-12] Nielen v otázke peňazí je vedenie spoločnosti stranou SMER pre bežného občana nevýhodné, ale aj v otázke vlastného zdravia môžete na ľudí zo SMERu doplatiť až takmer ochrnutím, ako ja! [Článok je bez diakritiky, keďže bol napísaný a nafotený v nemocnici na mobilnom telefóne - pozn.redakcie]

Ako som ochrnul na jednu nohu a čo má s tým spoločné SMER a politickí nominanti - Více...

Predtým než skončia v koši

Predtým než skončia v koši

Autor: Jaroslav Semančík Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 12:26

[2014-11-13] Myslím predvolebné letáky. Vždy plné krajších spoločných zajtrajškov. Bez včerajškov. Pamätáte si ešte, čo bolo v tých minulých? Nie? A budete si pamätať tie dnešné sľuby o štyri roky? Pomôžte ich archivovať, aby nezapadli. Naskenujte prípadne nafoťte aspoň mobilom letáky, ktoré vám prišli a pošlite ich na voletaky(zavináč)gmail.com.

Predtým než skončia v koši - Více...

Vládneme, nerušiť!

Vládneme, nerušiť!

Autor: Jaroslav Semančík Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 02:36

[2014-11-13] V tabuľke vybraných hlasovaní poslancov chýbala doteraz kvôli veľkej pracnosti jedna veľmi zásadná oblasť. Tá, ktorá možno najviac vypovedá o vzťahu poslanca k občanom a o tom, ako chápe vlastnú funkciu. Ide o hlasovania, či môže svoj názor k prejednávanému bodu na zastupiteľstve predniesť aj občan tohoto mesta. Pre koho sú obyvatelia partnermi a kto ich potrebuje len raz za štyri roky na vhodenie hlasu do volebnej urny?

Vládneme, nerušiť! - Více...

Strana VZDOR tvrdí, že letáky obviňujúce "Xmatanu" a "Xtacha" nevyrobila táto strana, ale neznámi páchatelia

Strana VZDOR tvrdí, že letáky obviňujúce "Xmatanu" a "Xtacha" nevyrobila táto strana, ale neznámi páchatelia

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 00:23

[2014-11-12] Uverejňujeme v plnom znení sťažnosť strany VZDOR na Ústrednú volebnú komisiu za to, že na letákoch "Nenechajme sa opiť rožkom" bolo zneužité logo a meno strany - VZDOR s nimi vraj nemá nič spoločné.

Strana VZDOR tvrdí, že letáky obviňujúce "Xmatanu" a "Xtacha" nevyrobila táto strana, ale neznámi páchatelia - Více...

Dnes v Slovenskom rozhlase na Rádiu Regina diskusia kandidátov na primátora Považskej Bystrice

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 10.11.2014 08:46

[2014-11-10] Dnes od 17.15 do 18.15 na Rádiu Regina BB bude priamy prenos diskusie kandidátov na primátora Považskej Bystrice. Je to pre považskobystričanov jediná možnosť, kde si môžu POROVNAŤ kandidátov, keďže mestom platená televízia žiadnu diskusiu tieto voľby nevysiela, a občianske Fórum kandidátov sa nekonalo, keďže traja z piatich kandidátov odmietli účasť.

Dnes v Slovenskom rozhlase na Rádiu Regina diskusia kandidátov na primátora Považskej Bystrice - Více...

Prečo v Považskej Bystrici zdochol pes?

Prečo v Považskej Bystrici zdochol pes?

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 19:12

[2014-11-09] Mesto nemôže stagnovať. Mesto sa musí rozvíjať. V najbližších voľbách si budeme opäť voliť svojich zástupcov - primátora a poslancov do mestského parlamentu. Aký vplyv majú na rozvoj mesta a ako sa im darilo doteraz?

Prečo v Považskej Bystrici zdochol pes? - Více...

Ísť voliť sa vyplatí viac než tisícnásobne

Autor: Jaroslav Semančík Poslední změna: Neděle 09.11.2014 10:29

[2014-11-09] Ak ste priemerne zarábajúci, odovzdáte počas štyroch rokov 2800 eur zo svojich príjmov do mestského rozpočtu. Budete na to pracovať viac než 600 hodín alebo tri a pol mesiaca. Za menej než tisícinu z tohoto času môžete v sobotu vybrať, kto o nich bude rozhodovať. Koľko a kde to máte Vy?

Ísť voliť sa vyplatí viac než tisícnásobne - Více...

Parkovanie a bezpečnosť

Parkovanie a bezpečnosť

Autor: Ivan Capko Poslední změna: Sobota 08.11.2014 17:38

[2014-11-08] Problém s bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky na Rozkvete a návrh čiastočného riešenia.

Parkovanie a bezpečnosť - Více...

A teraz vaše návrhy, pán poslanec

A teraz vaše návrhy, pán poslanec

Autor: Jaroslav Semančík Poslední změna: Čtvrtek 06.11.2014 21:56

[2014-11-06] A ty si čo vybudoval? Čo si urobil pre toto mesto? Takéto otázky dostáva poslanec od svojich kritikov často. Neuvedomujú si, že poslanec nemá právomoc niečo budovať ani prístup k mestským financiám. Toto je v rukách mestského úradu. Poslanci rozhodujú svojím hlasom o predložených návrhoch a môžu predkladať na schválenie návrhy vlastné. V druhom diele vyúčtovania práce súčasných poslancov si posvietime na ich vlastnú iniciatívu.

A teraz vaše návrhy, pán poslanec - Více...

Na stránke bolo deaktivované pridávanie anonymných komentárov - vytvorte si účet a používajte svoje meno alebo prezývku - nick

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 06.11.2014 16:24

[2014-11-06] Vzhľadom na záplavu vedome lživých a opakovaných komentárov bola na tejto stránke dočasne deaktivovaná možnosť pridávať ANONYMNÉ komentáre. Ak chcete diskutovať, vytvorte si účet - použitie vlastného mena odporúčame, avšak NIE JE PODMIENKOU, môžete teda používa prezývku - nick. Takéto opatrenie skôr či neskôr museli zaviesť všetky webové stránky s vysokou návštevnosťou. Za porozumenie ďakujeme.

Na stránke bolo deaktivované pridávanie anonymných komentárov - vytvorte si účet a používajte svoje meno alebo prezývku - nick - Více...

Predložte svoje hlasy, pán poslanec!

Predložte svoje hlasy, pán poslanec!

Autor: Jaroslav Semančík Poslední změna: Středa 05.11.2014 23:44

[2014-11-05] V živote je toľko zaujímavejších vecí než sledovať mestské zastupiteľstvo. Rozhodnutia poslancov nám pritom všetkým ovplyvňujú život i nakladanie s majetkom, ktorého sme spolumajitelia. A to aj vtedy, keď nás vôbec nezaujímajú. Za týmito rozhodnutiami sú konkrétni ľudia. Nechajme ich teraz predložiť krátke vyúčtovanie, kto ako zastupoval záujmy obyvateľov. Či tí, ktorých som minule volil, hlasovali aspoň pri zásadných rozhodnutiach tak, ako by som sa rozhodol aj ja. Veď takmer všetci z nich mi ponúkajú „svoje služby“ znova.

Predložte svoje hlasy, pán poslanec! - Více...

Karol Janas sa začal správať hystericky, pretože prehrou vo voľbách by sa mu zrútil celý jeho svet

Autor: Lepšia Považská Poslední změna: Středa 12.11.2014 15:40

[2014-11-05] Súčasný primátor Považskej Bystrice v panike z možnej volebnej porážky prekročil posledné zábrany a zneužil Považskobystrické novinky spôsobom, aký tu nebol nie že za Lackoviča, ale ani v časoch Rudého Práva. Na troch stranách uverejnil svoj výlev, kde obviňuje Juraja Smatanu a niektorých kandidátov koalície Zmena zdola - NOVA - SAS -OĽANO zo všetkého, čo mu len na um prišlo. Hoci sú Považskobystrické novinky platené z peňazí nás všetkých, očiernil nás bez sebamenšieho priestoru pre vyjadrenie druhej strany. Samozrejme, že využijeme právo na opravu a budeme brániť svoju česť aj právnou cestou. Ale je pár dní pred voľbami a Karol Janas asi kalkuluje s tým, že nebudeme mať možnosť včas uverejniť svoju reakciu v mestských novinách.

Karol Janas sa začal správať hystericky, pretože prehrou vo voľbách by sa mu zrútil celý jeho svet - Více...

Mestský úrad koriguje vyjadrenia primátora, ako je to s čerpaním eurofondov

Mestský úrad koriguje vyjadrenia primátora, ako je to s čerpaním eurofondov

Autor: Jaroslav Semančík Poslední změna: Úterý 04.11.2014 14:02

V polovici júla vyšiel v mestom vydávaných Považskobystrických novinkách nepodpísaný rozhovor pod názvom „Karol Janas: Kráčame po správnej ceste“. Tam primátor k otázke na využívanie eurofondov uvádza, že v tomto volebnom období sa vyčerpalo už viac než 5 miliónov eur. Zarazilo ma to, pretože prednedávnom som čerpanie eurofondov počítal aj ja z mestom zverejňovaných materiálov a dostal len zlomok tejto sumy. Niekto z nás nás sa musí mýliť. Požiadal som preto mestský úrad o informáciu, ako to teda je. Odpoveď znie, že v skutočnosti sa vyčerpalo len trochu viac než tretina tejto sumy.

Mestský úrad koriguje vyjadrenia primátora, ako je to s čerpaním eurofondov - Více...

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla?

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla?

Autor: Roman Hanajík Poslední změna: Úterý 04.11.2014 06:43

[2014-11-04] Čo viedlo k 2,5 dňovému výpadku dodávky tepla 22-24.10.2014? Čo by sa dialo, ak by sa to stalo v januári, kedy celodenná priemerná teplota dosahuje aj -11°C?! Obhajuje primátor Karol Janas skutočne záujmy občanov? Mohlo mesto rekonštruovať rozvody tepla aj bez súkromného kapitálu? Koľko kilometrov teplovodných rozvodov nie je ešte vymenených?

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla? - Více...

Kandidát na primátora  Mgr. Juraj Smatana odpovedá na vaše otázky

Kandidát na primátora Mgr. Juraj Smatana odpovedá na vaše otázky

Autor: Lepšia Považská Poslední změna: Pátek 14.11.2014 08:05

[2014-11-01] Nasledovný rozhovor bol uverejnený vo volebnej prílohe MY - Noviny stredného Považia

Kandidát na primátora Mgr. Juraj Smatana odpovedá na vaše otázky - Více...

Kandidát Jozef Sovík (SIEŤ) sa vzdal kandidatúry v Podmaníne a Praznove, v hre zostáva Rastislav Sovík a Jarmila Tomanová

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 01.11.2014 08:06

[2014-11-01] Na webovej stránke mesta bol zverejnený oznam o tom, že kandidát na poslanca Jozef Sovík, 60 r., dôchodca, Považská Bystrica, Podmanín 44, SIEŤ sa vzdal kandidatúry. Jozef Sovík kandidoval vo volebnom obvode č. 10 - Podmanín, Praznov.

Kandidát Jozef Sovík (SIEŤ) sa vzdal kandidatúry v Podmaníne a Praznove, v hre zostáva Rastislav Sovík a Jarmila Tomanová - Více...

Lepšia Považská: Programové tézy koalície Zmena zdola - NOVA - SAS - OĽaNO pre volebné obdobie 2014 - 2018

Lepšia Považská: Programové tézy koalície Zmena zdola - NOVA - SAS - OĽaNO pre volebné obdobie 2014 - 2018

Autor: Lepšia Považská Poslední změna: Pondělí 03.11.2014 22:02

[2014-10-31] Nasledovný dokument bol jednomyseľne prijatý radou kandidátov koalície Zmena zdola - NOVA - SAS - OĽaNO na pracovnom stretnutí dňa 30. 10. 2014.

Lepšia Považská: Programové tézy koalície Zmena zdola - NOVA - SAS - OĽaNO pre volebné obdobie 2014 - 2018 - Více...

Verejné toalety v Považskej Bystrici – cieľ splnený na 100%. Záverečný odpočet mesta Považská Bystrica.

Verejné toalety v Považskej Bystrici – cieľ splnený na 100%. Záverečný odpočet mesta Považská Bystrica.

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Pátek 31.10.2014 14:06

[2014-10-30] „Kľúč od WC je v kvetinárstve“. Takéto je označenie za sklom bočných dverí budovy kvetinárstva a pohrebníctva na Strede- jediných verejných toaletách v Považskej Bystrici. Primátor sa zjavne rád chváli a za vybudovanie tejto služby dal v záverečnej správe mesta stav - splnený na 100%. Aká je ale skutočnosť?

Verejné toalety v Považskej Bystrici – cieľ splnený na 100%. Záverečný odpočet mesta Považská Bystrica. - Více...

Združenie podnikateľov Považská Bystrica zverejnilo podrobne spracovaný prehľad najvážnejších káuz primátora Karola Janasa

Združenie podnikateľov Považská Bystrica zverejnilo podrobne spracovaný prehľad najvážnejších káuz primátora Karola Janasa

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 11.09.2016 11:09

[2014-10-29] Pred niekoľkými dňami sa na viacerých miestach Považskej Bystrice objavili bilbordy s karikatúrou zlodeja, odnášajúceho z mestského úradu batoh peňazí, a s otázkou "Kam idú naše peniaze pod rukami "transparentného" primátora Janasa?" Bilbord smeroval čitateľov na stránku miestneho združenia podnikateľov. Tu sa však nenachádzajú nejaké kresbičky, ale podrobne zdokumentované prípady, v ktorých Združenie podnikateľov obviňuje súčasného primátora Karola Janasa z rozhodnutí, ktoré pripravili mesto Považská Bystrica o značné čiastky.

Združenie podnikateľov Považská Bystrica zverejnilo podrobne spracovaný prehľad najvážnejších káuz primátora Karola Janasa - Více...

3D FOTOGALÉRIA: Výpadok dodávky tepla 10/2014

3D FOTOGALÉRIA: Výpadok dodávky tepla 10/2014

Autor: Roman Hanajík Poslední změna: Pondělí 03.11.2014 00:22

Máte doma 3D papierové okuliare, ktoré vyšli 15.06.2010 s Novým časom, alebo 3D monitor, prípadne televízor? Tak si pozrite 3D fotky z miesta havárie teplovodného potrubia a zo zdroja tepla a náhradných zdrojov tepla. Tam, kde sa bežne nedostanete.

3D FOTOGALÉRIA: Výpadok dodávky tepla 10/2014 - Více...

Akce dokumentů

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359