Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41

TOPKY.SK | Belohorská zrazila ženu, polícia mlčí!

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 02.05.2009 13:29

30.04.2009 18:22. Do zoznamu prominentov, ktorí havarovali pri prejazde Považskou Bystricou, pribudla aj europoslankyňa za HZDS Irena Belohorská. Viac správa servera TOPKY.SK: Europoslankyňa Irena Belohorská (ĽS-HZDS) zrazila v Považskej Bystrici ženu, ktorá skončila v nemocnici. Polícia o nehode, ktorá sa odohrala pred vyše mesiacom, doteraz neinformovala. Podľa našich informácií žena utrpela poranenie hlavy, ktoré lekári zistili až po 24 hodinách, keď doma odpadla . Pôvodne jej mali ošetriť iba zlomenú nohu. V súčasnosti je údajne v kóme. Považskobystrická nemocnica však odmietla poskytnúť akékoľvek informácie.

TOPKY.SK | Belohorská zrazila ženu, polícia mlčí! - Více...

Centrálny zberný dvor, či spaľovňa? Dozvieme sa v utorok, ak sa prídeme spýtať.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 10.05.2009 13:45

Pátrame po pôvode zámeru na vybudovanie "centrálneho zberného dvora" v areáli bývalých Považských strojární, s kapacitou troj- až štvornásobne prevyšujúcou produkciu tuhého komunálneho odpadu v Považskej Bystrici. Stopy vedú na mestský úrad. Najlepšou príležitosťou na odstránenie nejasností bude zasadnutie mestského zastupiteľstva v utorok 5. mája 2009 o 14.30, ktoré sa má venovať aj problematike zberu a spracovania odpadov.

Centrálny zberný dvor, či spaľovňa? Dozvieme sa v utorok, ak sa prídeme spýtať. - Více...

Dobrá správa z parlamentu: majetok obcí sa už bude môcť predávať len verejnými aukciami

Dobrá správa z parlamentu: majetok obcí sa už bude môcť predávať len verejnými aukciami

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 30.04.2009 06:36

[2009-04-29] Pred pár týždňami sme aj na našom webe propagovali petičnú akciu mimovládnej organizácie VIA IURIS, navrhujúcu podmieniť predaje majetku obcí a samosprávnych krajov verejnými dražbami (aukciami), aby sa predchádzalo predajom verejného majetku pod cenu. A stal sa dvojnásobný zázrak: Mimovládkovú iniciatívu si osvojila poslankyňa. A hoci je poslankyňa Lucia Žitňanská opozičnou poslankyňou (SDKÚ-DS), návrh dnes prijal parlament. Obce tak budú 30 dní vopred zverejňovať podmienky, za ktorých sa ich majetok predáva, aby každý, kto má oň záujem, sa mohol do súťaže zapojiť. Výnimkou sú len prípady, pri ktorých by takýto postup nebol rozumný, napríklad prevod pozemkov pod stavbou, alebo majetok viazaný predkupným právom.

Dobrá správa z parlamentu: majetok obcí sa už bude môcť predávať len verejnými aukciami - Více...

Aktivista, alebo "Ten-čo-to-nemá-na-háku"?

Aktivista, alebo "Ten-čo-to-nemá-na-háku"?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 29.04.2009 19:56

Právnik Peter Hodál napísal do dnešného SME úvahu, ktorá je zaujímavá aj kontexte diskusií na tomto webe. Častokrát sa tu opakujú smutné konštatovania na adresu obyvateľov Považskej Bystrice. Na prebytok ľahostajných, pasívnych, manipulovateľných, a nedostatok tých, ktorým sa z nedostatku lepšieho výrazu zvykne hovoriť "aktivisti". Peter Hodál vníma pojem "aktivista" skôr ako nálepku, ktorou sa skeptické okolie dištancuje od občana, ktorý nie je ľahostajný k veciam verejným. Navrhuje radšej používanie - indiánskych mien.

Aktivista, alebo "Ten-čo-to-nemá-na-háku"? - Více...

Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou

Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Úterý 28.04.2009 09:07

Jazdíte v meste na bicykli? Chceli by ste, ale bojíte sa jazdiť po cestách? Pred železničnou stanicou môžu vzniknúť prvé vyhradené jazdné pruhy pre cyklistov v Považskej Bystrici. Potrebujeme vašu podporu.

Podporte vznik cyklopruhov pred železničnou stanicou - Více...

Prvé použitie elektronickej aukcie v Považskej Bystrici: cena zákazky sa znížila viac ako o polovicu

Prvé použitie elektronickej aukcie v Považskej Bystrici: cena zákazky sa znížila viac ako o polovicu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 27.04.2009 22:01

[2009-04-27] Pod verejným tlakom, vyvolaným najmä zverejnením faktúr za minulý rok, použilo mesto Považská Bystrica prvýkrát technológiu elektronickej aukcie. Je potešiteľné, že použilo štandardný softvér proe.biz a virtuálnu aukčnú sieň poskytovanú profesionálnou firmou. Hneď prvé nasadenie aukcie prinieslo zníženie ceny za údržbu zelene na Rozkvete na polovicu, oproti najnižšej cene ponúknutej v prvom kole výberového konania. Najlepším riešením do budúcnosti by bolo, keby mestské zastupiteľstvo prijalo uznesenie, zaväzujúce mestský úrad používať elektronické aukcie povinne, vo všetkých typoch obstarávania na ktoré sa dá elektronická aukcia aplikovať. Inými slovami, nasadenie elektronickej aukcie by malo byť štandardným krokom a zadefinované by mali byť presné podmienky, za ktorých aukcia použitá byť nemusí. O priebehu aukcie podrobne informoval týždenník MY - Noviny stredného Považia.

Prvé použitie elektronickej aukcie v Považskej Bystrici: cena zákazky sa znížila viac ako o polovicu - Více...

OBZOR podrobne informuje o billboardoch vyzývajúcich primátora na odstúpenie

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 27.04.2009 20:59

[2009-04-27 9:34:37] Článok Bernadetty Pitoňákovej, ktorý okrem doteraz publikovaných informácií obsahuje aj vyjadrenia okresného policajného riaditeľa Slavomíra Kučeru o postupe vyšetrovania.

OBZOR podrobne informuje o billboardoch vyzývajúcich primátora na odstúpenie - Více...

Posledná výzva!!!

Autor: Michal Bajzík Poslední změna: Pondělí 27.04.2009 20:18

V dnešný deň sa k všetkým čitateľom, ale i k ďalším obyvateľom mesta obraciam naposledy s výzvou zapojiť sa do netradičnej fotografickej súťaže CvakniToPB!

Posledná výzva!!! - Více...

Kapacita plánovaného zberného dvora vysoko prevyšuje potreby Považskej Bystrice a okolia

Kapacita plánovaného zberného dvora vysoko prevyšuje potreby Považskej Bystrice a okolia

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 10.05.2009 13:46

[2009-04-27] Pred pár dňami sme zverejnili dokument, ktorý nám zaslala neznáma osoba. Bol to projekt s názvom Centrálny zberný dvor Považská Bystrica. Poslal som tento dokument priateľovi, ktorý sa profesionálne venuje problematike odpadov, aby posúdil, či skutočne ide o zberný dvor pre potreby Považskej Bystrice a okolia. Uvádzané kapacity zariadenia sa mi totiž zdali byť veľmi vysoké. Podozrenie sa potvrdilo: plánovaný "zberný dvor" má spracovať približne také množstvo odpadov, ako košická spaľovňa, ktorá likviduje odpad vyprodukovaný 240 000 obyvateľmi, čo je štvornásobok obyvateľstva celého považskobystrického okresu.

Kapacita plánovaného zberného dvora vysoko prevyšuje potreby Považskej Bystrice a okolia - Více...

TV Markíza | Primátora, viceprimátora a poslanca obvinili

TV Markíza | Primátora, viceprimátora a poslanca obvinili

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 22.04.2009 23:24

[2009-04-22] Prvý príspevok v dnešných správach na TV Markíza bol venovaný kauze falšovanie uznesenia v Považskej Bystrici. Reportáž redaktorky Tekeľovej obsahuje vyjadrenie hovorcu Krajskej prokuratúry v Trenčíne, primátora Miroslava Adameho (SMER-SD), poslanca Marcela Péliho (SDKÚ-DS) a jedného z iniciátorov podnetu na vyšetrovanie, poslanca Jurčíka (HZDS-ĽS).

TV Markíza | Primátora, viceprimátora a poslanca obvinili - Více...

Čo znamená "začatie trestného stíhania", "vznesenie obvinenia", a čo hrozí trom obvineným?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 22.04.2009 19:49

Analýza servera PB.OTVORENE.SK. Dnes oznámil hovorca krajskej prokuratúry, že Úrad boja proti korupcii začal trestné stíhanie a zároveň obvinil primátora Považskej Bystrice Miroslava A., jeho zástupcu Stanislava H. a mestského poslanca Marcela P. kvôli údajnému falšovaniu uznesenia. Snažíme sa odhadnúť ďalší vývoj kauzy.

Čo znamená "začatie trestného stíhania", "vznesenie obvinenia", a čo hrozí trom obvineným? - Více...

SME | Vedenie Považskej Bystrice stíha polícia

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 28.04.2009 15:54

[2009-04-22] Ďalší do zbierky článkov o kauze falšovanie uznesenia. Naviac obsahuje informáciu o tom, že dôkazmi proti vedeniu mesta bol nielen televízny záznam z rokovania zastupiteľstva, aj výpoveď úradníčky, ktorá dokument na pokyn nadriadených zmenila. Autor článku Michal Piško sa tiež pokúšal zistiť, prečo Úrad boja proti korupcii prípad otvoril viac ako rok potom, čo polícia trestné stíhanie v decembri 2007 zastavila.

SME | Vedenie Považskej Bystrice stíha polícia - Více...

Neoverená správa: pripravuje sa zámer centrálneho zberného dvora včítane spaľovne

Neoverená správa: pripravuje sa zámer centrálneho zberného dvora včítane spaľovne

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 10.05.2009 13:50

[2009-04-21] Do redakcie sme dnes dostali nepodpísaný list, ktorý začínal slovami: "Ak má byť v tomto meste niečo verejne diskutované, tak určite tento zámer. Ospravedlňujem sa za spôsob, ktorým na to upozorňujem, ale moja pozícia mi neumožňuje iné......" Ďalej list obsahuje okopírované úvodné strany zámeru, ktorý uvažuje s vybudovaním zariadenia na spracovanie odpadov. Spracovanie odpadov, od triedenia až po energetické využitie - rozumej spaľovanie, by malo prebiehať v areáli bývalej teplárne, teda v tesnej blízkosti Strojárenskej štvrte. Za rok by sa v Považskej Bystrici podľa tohoto zámeru spracovalo 60 až 80 tisíc ton odpadu, včítane 3000 ton nebezpečného odpadu. Centrálny zberný dvor by podľa všetkého neslúžil len pre potreby mesta a okolia, nakoľko zámer predpokladá intenzitu dopravnej obsluhy cca 50 vozidiel za deň. Projekt by mal byť z 95% financovaný z eurofondov (skratka ŽoNFP znamená Žiadosť o nenávratnú finančnú pôžičku z operačného programu Životné prostredie). Z dokumentu nie je zrejmé, kto je jeho autorom, ani či sa jedná len o pracovnú verziu, alebo o schválený materiál.

Neoverená správa: pripravuje sa zámer centrálneho zberného dvora včítane spaľovne - Více...

SMER-SD v Považskej Bystrici bude dočasne viesť Karol Janas

SMER-SD v Považskej Bystrici bude dočasne viesť Karol Janas

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 21.04.2009 18:03

21. 4. 2009 15:46 "Môžeme potvrdiť, že MUDr. Adame požiadal o pozastavenie členstva v strane Smer-SD v súlade so stanovami strany, pokým nebude vyšetrené podanie na jeho osobu ako primátora Považskej Bystrice. Urobil tak, aby chránil dobré meno strany. Vedením okresnej organizácie strany v Považskej Bystrici bol dočasne poverený člen Okresnej rady Smeru-SD v Považskej Bystrici Karol Janas," povedala hovorkyňa Smeru-SD Katarína Kližanová Rýsová.

SMER-SD v Považskej Bystrici bude dočasne viesť Karol Janas - Více...

Kontroverzné billboardy znovu vyliepajú! Hrubka už je opravená, erby mesta odstránené.

Kontroverzné billboardy znovu vyliepajú! Hrubka už je opravená, erby mesta odstránené.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 21.04.2009 17:49

[2009-04-21] Spolupracovníci nám hlásia, že na paneloch firmy GRYF pracovníci znovu vyliepajú kontroverzné billboardy, žiadajúce primátora mesta o odstúpenie. Hrubá pravopisná chyba už je odstránená a z billboardu zmizli aj mestské symboly.

Kontroverzné billboardy znovu vyliepajú! Hrubka už je opravená, erby mesta odstránené. - Více...

Primátor Považskej Bystrice pozastavil svoje členstvo v SMER-SD. Dôvodom je znovuotvorenie kauzy s falšovaním uznesenia.

Primátor Považskej Bystrice pozastavil svoje členstvo v SMER-SD. Dôvodom je znovuotvorenie kauzy s falšovaním uznesenia.

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 21.04.2009 15:27

[2009-04-21] Vyjadrenie primátora mesta MUDr. Miroslava Adameho, uverejnené v Považskobystrických novinkách č. 17, ročník XIII., zo dňa 21. apríla 2009, na strane 2:

Primátor Považskej Bystrice pozastavil svoje členstvo v SMER-SD. Dôvodom je znovuotvorenie kauzy s falšovaním uznesenia. - Více...

Neoverená informácia: Miroslav Adame údajne už nie je predsedom okresnej rady SMER-SD [POTVRDENÉ]

Neoverená informácia: Miroslav Adame údajne už nie je predsedom okresnej rady SMER-SD [POTVRDENÉ]

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 21.04.2009 15:24

Z dvoch nezávislých -obvykle spoľahlivých- zdrojov sme dostali informáciu, že odo dnešného dňa už MUDr. Miroslav Adame nie je predsedom okresnej organizácie SMER-SD. Nie je jasné, či oficiálny výstup bude hovoriť o odvolaní, alebo o odstúpení z funkcie, ani aké dôvody budú uvedené.

Neoverená informácia: Miroslav Adame údajne už nie je predsedom okresnej rady SMER-SD [POTVRDENÉ] - Více...

Billboardy boli zlikvidované, neznámy autor sa pýta PREČO??, primátor podáva trestné oznámenie

Billboardy boli zlikvidované, neznámy autor sa pýta PREČO??, primátor podáva trestné oznámenie

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 20.04.2009 19:33

[2009-04-20] Kauza "billboardy vyzývajúce primátora na odstúpenie" podľa všetkého dospela do mŕtveho bodu, v ktorom zotrvá až do chvíle, kým nejaký posun neprinesú orgány činné v trestnom konaní. Billboardy totiž boli zatreté, hoci podľa informácie od firmy GRYF si neznáma fyzická osoba objednala kampaň, trvajúcu počas celého apríla. Následne sa na niektorých zatretých billboardoch objavil veľký červený nápis PREČO?? (Viď dokumentačná fotografia zo sídliska Rozkvet). Najlepšou odpoveďou na túto otázku je pravdepodobne oznam, uverejnený v Považskobystrických novinkách 7. apríla 2009: Primátor mesta podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo veci možného spáchania trestného činu ohovárania.

Billboardy boli zlikvidované, neznámy autor sa pýta PREČO??, primátor podáva trestné oznámenie - Více...

Kandidát na hlavného kontrolóra mesta sľuboval poslancom kontrolu diskusií na PB.OTVORENE.SK

Kandidát na hlavného kontrolóra mesta sľuboval poslancom kontrolu diskusií na PB.OTVORENE.SK

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 18.04.2009 21:04

Na ostatnom zastupiteľstve sa Miroslav Hamar, jeden zo štrnástich kandidátov na post hlavného kontrolóra mesta Považská Bystrica, snažil získať podporu poslancov aj nasledovnými výrokmi: "Dnes som sa pozeral na jedny internetové stránky, kde je na jednotlivých poslancov zastupiteľstva hádzaná špina, ktorá asi nie je normálna. Keď budem zvolený do funkcie kontrolóra, určite sa budem venovať aj tejto oblasti. Minimálne časti, kde je fórum a šíria sa tam anonymné reči, ktoré nemajú nič spoločné so slušnosťou."

Kandidát na hlavného kontrolóra mesta sľuboval poslancom kontrolu diskusií na PB.OTVORENE.SK - Více...

Akce dokumentů

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359