Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41
Návrh riešenia križovatky ul. Kmeťova - Okružná (pri hromadných garážach)

Návrh riešenia križovatky ul. Kmeťova - Okružná (pri hromadných garážach)

Autor: Rudolf Hodás Poslední změna: Pátek 17.07.2009 11:21

Už dlhší čas som rozmýšľal ako by sa dalo uľahčiť odbočovanie a vychádzanie z Kmeťovej ulice (od hasičov), a tak som vytvoril vizualizáciu, ako by mohla táto križovatka vyzerať.

Návrh riešenia križovatky ul. Kmeťova - Okružná (pri hromadných garážach) - Více...

Zastupiteľstvo odmietlo primátorov návrh protikorupčnej stratégie mesta Považská Bystrica

Zastupiteľstvo odmietlo primátorov návrh protikorupčnej stratégie mesta Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 06.08.2009 10:25

Iba osem poslancov z 21 hlasovalo za návrh vypracovania protikorupčnej stratégie po vzore martinskej samosprávy. Primátor Adame po nedávnych škandáloch s prideľovaním mestských zákaziek poslancom navrhoval, aby si dalo mesto vykonať dôkladný audit organizáciou Transparency International. Tento by mal odhaliť vo fungovaní mesta slabiny, umožňujúce korupciu a klientelizmus, a na základe auditu by boli zmenené pravidlá fungovania mesta - a to aj v organizáciách zriadených mestom. Poslanec František Matušík pri tejto príležitosti vyslovil zapamätaniahodný výrok: "Myslím si, že nepotrebujeme analýzy alebo smernice na to, aby sme nebrali úplatky." Podrobnosti prináša portál TRENCIN.SME.SK:

Zastupiteľstvo odmietlo primátorov návrh protikorupčnej stratégie mesta Považská Bystrica - Více...

OBZOR | Súkromný investor chce stavať v parku pri slnečných hodinách

Autor: servis Poslední změna: Čtvrtek 16.07.2009 15:35

[13. 7. 2009] Snahy o zahusťovanie výstavby pokračujú aj v Strojárenskej štvrti, v parku Ivana Krasku. Ako vždy, ide o konflikt viacerých záujmov. Preváži záujem súčasných obyvateľov na zachovaní si príjemného životného prostredia, alebo záujem firmy, ktorá chce postaviť nové byty? Na komisii pre životné prostredie, výstavbu a dopravu to zatiaľ dopadlo nerozhodne.

OBZOR | Súkromný investor chce stavať v parku pri slnečných hodinách - Více...

Prevezte sa Považskou Bystricou "na diaľku" a zdarma

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 14.07.2009 21:42

Fanúšik dopravy Pitt v spolupráci s Mestskou dopravnou spoločnosťou začal robiť peknú vec: Pripevní digitálnu kameru za predné sklo autobusu MHD, natočí celú trasu, doplní do videa titulky s názvami zastávok a odbočiek, video zrýchli a zavesí na server www.youtube.com. Môžete sa deviatkou pozrieť do Moštenca s hudbou Vaša Patejdla. Alebo päťkou, za tónov koncertnej dychovky sa previezť Strojárenskou štvrťou, na Kukučínke skontrolovať stavbu diaľnice a hor sa do Považskej Teplej. Treba vidieť.

Prevezte sa Považskou Bystricou "na diaľku" a zdarma - Více...

Lampy už premiestnili

Lampy už premiestnili

Autor: singular plural Poslední změna: Úterý 14.07.2009 19:43

Lampy už premiestnili. Nie sú v strede chodníka.

Lampy už premiestnili - Více...

TA3 sa ospravedlňuje za použitie ilustračných záberov lekára, ktorý nemal s kauzou nič spoločné

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 14.07.2009 15:00

[2009-07-14] Citujeme stanovisko televízie TA3, ktoré bolo zaslané do redakcie PB.OTVORENE.SK dnes o 13:13: "Televízia TA3 v súvislosti s reportážou Ortopéd mal pripraviť poisťovne o státisíce eur, odvysielanej dňa 8. júla 2009 použila ako ilustračný záber vyrastrovanú podobizeň MUDr. Jozefa Flaka, praktického a telovýchovného lekára. Televízia TA3 zdôrazňuje, že v prípade odvysielanej kauzy nešlo o lekára, ktorý mal podvodne konať vo vzťahu k poisťovniam. Záber na MUDr. Flaka mal výlučne ilustračný charakter a s predmetnou kauzou nemá nič spoločné." Stanovisko pokračuje:

TA3 sa ospravedlňuje za použitie ilustračných záberov lekára, ktorý nemal s kauzou nič spoločné - Více...

Čo si myslí elektroprojektant o považskobystrických lampách v strede chodníka?

Čo si myslí elektroprojektant o považskobystrických lampách v strede chodníka?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 12.07.2009 23:25

[2009-07-12] Obrátil som sa na priateľov z mimovládnych organizácií s otázkou, či vedia o nejakých technických normách, ktoré upravujú chodníky a verejné osvetlenie. Jeden z nich mi zaslal neformálne vyjadrenie človeka, ktorý sa problematike venuje profesionálne, ako autorizovaný projektant.

Čo si myslí elektroprojektant o považskobystrických lampách v strede chodníka? - Více...

Ortopéd pravdepodobne spreneveril až 15 miliónov Sk, táto suma môže ohroziť hospodárenie celej nemocnice

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 12.07.2009 17:56

Machinácie ortopéda z považskobystrickej nemocnice pravdepodobne presiahnu sumu 500 000 EUR. Za škody je voči zdravotným poisťovniam zodpovedný jeho zamestnávateľ, teda považskobystrická nemocnica. Inkriminovaný ortopéd údajne predpisoval väčšinou injekčné prípravky, avšak v takých množstvách, že by stačili pre potreby celého kraja. Podrobnosti prináša piatková PRAVDA.

Ortopéd pravdepodobne spreneveril až 15 miliónov Sk, táto suma môže ohroziť hospodárenie celej nemocnice - Více...

Mestské zastupiteľstvo v stredu 15. júla 2009

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 11.07.2009 23:39

Ako vždy v dovolenkovom období nás čaká zaujímavý program zastupiteľstva. Návrh na zmenu uznesenia č. 38/2009 (kto sa pohrabe na mestskom webe, zistí, že uznesenie 38/2009 bolo prijaté kvôli účasti poslancov na mestských zákazkach). Informačná správa o zmenách v tepelnom hospodárstve (POVBYT - Tepláreň a. s.). Návrh zmluvy o dlhodobom prenájme nebytových priestorov (komu a akých, dozvieme sa až na zastupiteľstve). Návrh zmluvy o prenájme parkovísk a parkovacích automatov. Zámer komplexného riešenia odpadového hospodárstva v meste Považská Bystrica (fíha!). Požiadavky občanov a organizácií o predaj a kúpu (čoho, dozvieme sa až na zastupiteľstve). Zámer mesta na vyhotovenie zmenšenej sochy M. R. Štefánika, ktorá bola zničená v 50-tych rokoch. Zámer mesta na projekt protikorupčnej stratégie Mesta. Návrh poslankyne Belásovej na odvolanie poslanca SNS z Mestskej rady a komisie na ochranu verejného záujmu.

Mestské zastupiteľstvo v stredu 15. júla 2009 - Více...

Novinky vo Virtuálnej Považskej Bystrici

Novinky vo Virtuálnej Považskej Bystrici

Autor: Rudolf Hodás Poslední změna: Pátek 10.07.2009 08:31

Vo virtuálnej Považskej Bystrici pribudli viaceré modely.Zároveň bola vytvorená vytvorená www stránka venujúca sa tomuto projektu s informáciami,odkazmi a návodmi na modelovanie.

Novinky vo Virtuálnej Považskej Bystrici - Více...

TA3 | Považskobystrický ortopéd mal pripraviť poisťovne o státisíce eur

TA3 | Považskobystrický ortopéd mal pripraviť poisťovne o státisíce eur

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 14.07.2009 14:56

[2009-07-08] Reportáž Zuzany Glabazňovej z televízie TA3. Lekár z nemocnice v Považskej Bystrici mal spôsobiť zdravotným poisťovniam škody za státisíce eur. Poškodiť ich mal údajne tým, že vystavoval recepty na lieky či ortopedické pomôcky ľuďom, ktorí o tom ani nevedeli a následne ich sám vyberal. Podvody odhalili poisťovne pri revíznych kontrolách. Vedenie Nemocnice s ortopédom rozviazalo pracovný pomer a poisťovne naňho pripravujú podanie trestného oznámenia.

TA3 | Považskobystrický ortopéd mal pripraviť poisťovne o státisíce eur - Více...

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 08.11.2012 11:06

POV BYT s. r. o. a Tepláreň a. s., dve dcérske spoločnosti investičnej skupiny GGE patriacej miliardárovi Ivanovi Kmotríkovi, ohlasujú rozsiahle zmeny v tepelnom hospodárstve Považskej Bystrice. Utorkové Považskobystrické novinky uverejnili PR článok o týchto zámeroch, pod titulkom Modernizácia prinesie lacnejšie teplo.

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice - Více...

Nové lampy opäť v strede chodníka

Nové lampy opäť v strede chodníka

Autor: singular plural Poslední změna: Sobota 11.07.2009 23:09

Po retardovaných retardéroch pribudnú nové lampy. Samozrejme v strede chodníka. Takmer geometricky. Podľa mňa sedí vedľa TOHO najvyššieho v nebi ešte nejaký škodca, ktorý poveril naše zastupiteľstvo a iné spriaznené organizácie, aby premyslene a odborne s vysokým nasadením nasierali občanov a šírili okolo seba negatívnu eneregiu. Po retardéroch, zle urobených kanáloch na Rajeckej ceste, stĺpoch inteligentnej križovatky v strede chodníka a iných chorých udalostiach v tomto meste dnes uvibrovali robotníci podložie pre chodník. A to si dali záležať, aby tú lampu, čo je v strede nepoškodili.

Nové lampy opäť v strede chodníka - Více...

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu, konaného dňa 6. júla 2009

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 07.07.2009 18:53

Generel zelene obsahuje prakticky úplnú inventarizáciu stromov v meste - Komisia trvá na svojom pôvodnom stanovisku k parku pred Spoločenským domom - Rozšírenie parkovacích plôch na Rozkvete odporučené - Dodatočne zaradený projekt priemyselného parku v Považských strojárňach ide okamžite na zastupiteľstvo - Komisia odporučila prednostovi mestského úradu listom vyzvať Vyšší územný celok, aby uvoľnil na parkovanie priestory v objekte Nemocnice s poliklinikou.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu, konaného dňa 6. júla 2009 - Více...

V pondelok mimoriadne zastupiteľstvo aj komisia pre výstavbu, dopravu a životné prostredie.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 02.07.2009 18:24

Mesto Považská Bystrica dnes zverejnilo oznam, že v pondelok 6. 7. 2009 o 15.00 sa bude konať rokovanie mestského zastupiteľstva venované europrojektom z oblasti verejnej kanalizácie a vodovodov. Po ukončení zastupiteľstva o 16.00 sa začne rokovanie komisie pre výstavbu, dopravu a životné prostredie. Témy: Generel zelene, opätovné prerokovanie problematiky parčíka pred Spolákom, rozšírenie parkovacích plôch na Rozkvete.

V pondelok mimoriadne zastupiteľstvo aj komisia pre výstavbu, dopravu a životné prostredie. - Více...

Stránka UKRADLI.SK mapuje prípady podvodov, klientelizmu, plytvania, predražovania a zbytočných výdavkov súčasnej vládnej koalície.

Stránka UKRADLI.SK mapuje prípady podvodov, klientelizmu, plytvania, predražovania a zbytočných výdavkov súčasnej vládnej koalície.

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 26.06.2009 01:05

Podľa zverejnenej metodiky zatiaľ dospeli k číslu prevyšujúcemu 80 miliárd SKK. Prevádzkovateľom stránky je SDKÚ-DS, čiže na webe nájdeme len kauzy počínajúce rokom 2006 :-) Server umožňuje aj zaslanie podnetov - regionálnych prípadov korupcie alebo netransparentnosti.

Stránka UKRADLI.SK mapuje prípady podvodov, klientelizmu, plytvania, predražovania a zbytočných výdavkov súčasnej vládnej koalície. - Více...

Nedožité osemdesiatiny Považských strojární

Nedožité osemdesiatiny Považských strojární

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 25.06.2009 19:29

V roku 1929 bola založená účastinná spoločnosť Československé muničné a kovodelné závody v Považskej Bystrici. Bez tejto fabriky by naše mesto nebolo takým, aké je - v dobrom aj v zlom. Už to vyzeralo, že v našej historickej pamäti zostane ďalšia čierna diera, pretože pre svorku, ktorá trhala čo najchutnejšie sústa majetku, nemal archív Považských strojární žiadnu cenu. Jednoducho dali archív vypratať z budovy VVZ, ktorá je doteraz prázdna, a zachovalo sa len to, čo zachránili niektorí pracovníci. V týchto dňoch však vychádza monografia o dejinách Považských strojární, ktorej autorom je Karol Janas - mimochodom aj hlavný autor nedávno vydanej monografie Považskej Bystrice.

Nedožité osemdesiatiny Považských strojární - Více...

Načo je mestu hovorca? Nie na to, aby odpovedal, na čo novinári chcú, ale na to, čo mesto chce - podľa zvolených hesiel. A pomotať ich troška.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 24.06.2009 15:14

Na verejnosť preniklo to, čo preniknúť nemalo. Hovorca mesta omylom poslal novinárkam mail, určený jeho šéfovi: "Dobrý večer, navrhujem tento postup: Odpovedať podľa nami zvolených hesiel viď v prílohe, nezaujíma ma, koľko otázok položili redaktorky, ak sa im bude zdať, že sme na niečo neodpovedali, je potrebné dodať, že mesto poskytlo na všetky otázky postačujúce odpovede. My tu nie sme na to, aby sme odpovedali, na čo oni chcú, ale na čo my chceme. Okrem toho, myslím si, že ak nedáme presne, že otázka - odpoveď, aj keď teda nemusí to vyjsť, ale troška ich pomotáme... V prípade agentúry a legalizovaní dlhov ešte váham, či to vôbec písať. Čo vy na to?"

Načo je mestu hovorca? Nie na to, aby odpovedal, na čo novinári chcú, ale na to, čo mesto chce - podľa zvolených hesiel. A pomotať ich troška. - Více...

Ďalší smrteľný úraz pri výstavbe diaľnice cez Považskú Bystricu

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 23.06.2009 21:54

[2009-06-22] Včera, teda v pondelok 22. júna spadol z podpornej konštrukcie diaľničného piliera v časti Trojica 29-ročný robotník, pričom pri páde utrpel zranenia, ktorým dnes ráno v považskobystrickej nemocnici podľahol. Za posledné štyri mesiace je to tretí vážny úraz, druhý smrteľný. Podrobnú správu o tragédii priniesol portál trencin.sme.sk.

Ďalší smrteľný úraz pri výstavbe diaľnice cez Považskú Bystricu - Více...

Kruhový objazd s jednookou prípojkou ku škole

Autor: singular plural Poslední změna: Úterý 23.06.2009 17:21

Prečo musí byť v Považskej Bystrici všetko naopak sveta? Keď sa diskutovalo o cyklistických trasách, žiadostiach o napojenia kruhových objazdov a iných veciach, ktoré by mali byť vyriešené pred začatím, všetci sa odvolávali, že však potom... O neexistujúcich cyklochodníkoch sa písalo, o lampách v strede chodníka tiež, prichádza stavba - kruhový objazd. K piatej základnej škole sa však rodičia z Rozkvetu podľa projektu nedostanú. A od školy do mesta tiež nie.

Kruhový objazd s jednookou prípojkou ku škole - Více...

Akce dokumentů

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359